Mickey Mouse, maar dan anders. Nou ja…zo anders ook weer niet. De Franse stripuitgever Glénat brengt een reeks bijzondere Mickey albums uit. Vergelijkbaar met bijvoorbeeld de Robbedoes door reeks van Dupuis. Verschillende tekenaars en scenaristen mogelijk zich uitleven op Mickey, maar ook Donald Duck en Goofy.
Laatst was ik bij Neat Stuff in Den Bosch en eigenaar Bjorn liet me wat boeken uit de reeks zien. Er zitten hele toffe bij! Recentelijk kwam via Ballon Media de Nederlandse versie uit van Horrifikland en dus nam ik de gelegenheid om deze te gaan lezen.
In mijn vlog ga ik eigenlijk voornamelijk in op de tekeningen, want die zijn nu eenmaal fantastisch…en dan druk ik me nog zacht uit. Het verhaal van Lewis Trondheim is zeker erg goed, zou niet misstaan in de Donald Duck.
Maar Alexis Nesme steelt absoluut de show! Wat een prachtplaten! Hij weet de Disney stijl goed te benaderen, maar dan nog beter (wat mij betreft). Zijn inkleuring geeft het verhaal ene heerlijke sfeer, waarbij de naam Tim Burton zeker voorbij komt.
Gezien het feit dat de Nederlandse versie 25 euro kost en de Franse (volgens de website van de Franse uitgever) een tientje minder, zou ik bijna zeggen, ga voor de Franse versie, want je moet dit boek echt kopen voor de tekeningen…maar goed, ik wil Lewis Trondheim niet te kort doen, dus zorg zeker ook dat je het verhaal mee krijgt.
Oh en het kan aan mij liggen, maar volgens mij heeft Alexis Nesme wat ‘easter-eggs’ verstopt, want ik zag wat figuren, die me bekend voorkwamen…en niet van Disney!
https://www.ballonmedia.com/albums/Disney_by_Glenat/horrifikland-trondheim-nesme-9789462941106
https://www.glenat.com/creations-originales/horrifikland-9782344024638