Het komt niet vaak voor dat een uitgever me benaderd met de vraag of ik interesse heb om een stripmaker te interviewen. Maar als dat gebeurt, zeg ik zeker geen nee! En zo had ik, dankzij Standaard Uitgeverij, een interview met Steven Dupré. En wel tijdens het symposium ‘De toekomst van de strip’.
De aanleiding is het verschijnen van de Nederlandse vertaling van De Pilaren van de Aarde, een strip die Steven tekent op scenario van Didie Alcante. Met deze scenarist heeft Steven al meerdere strips gemaakt, maar toch is De Pilaren van de Aarde een bijzondere strip.
In Frankrijk zijn al 3 delen verschenen en is het duo bezig met deel 4. De Pilaren van de Aarde is een strip gebaseerd op de gelijknamige roman van de Britse schrijver Ken Follet, die ook betrokken is bij de strip.
Mede omdat Steven Dupré niet vaak in België is, hij woont in Spanje, en hij nu als deelnemer van het symposium wel in België was, dus een mooie gelegenheid om met hem te spreken over dit bijzondere strip project, maar uiteraard hebben we nog wat meer zaken aangetipt, zoals de toekomst van de strip, AI en zijn samenwerking met Didie Alcante.
Omdat de tijd beperkt was (we spraken toch al gauw een half uur!), was er geen tijd om nog verder in te gaan op de vele strips die Steven al maakte (en nog steeds maakt), want er was nog genoeg om over te spreken. Maar het was wel een zeer prettig gesprek, waarbij we na afloop nog verder kletsten.
Het gesprek is al in maart gefilmd, maar in samenspraak met Standaard Uitgeverij komt de video nu pas inline, omdat nu ook het album in de (strip)winkel ligt…nou ja, technisch gezien morgen, 21-05-2026.
p.s. Deze prachtige strip wil je niet missen, dus haast je (vanaf 21 mei) naar de stripspeciaalzaak om een exemplaar te halen!
p.p.s. Je ziet wellicht dat ik een rare plek op mijn hoofd heb. Ik had op weg naar Brussel wat pech en een onfortuinlijke botsing met een laaghangend voorwerp, wat ik niet gezien had. Maar, de show must go on, dus met bult en wat hoofdpijn toch gewoon doorgegaan 😉
