Wat nu als de ouders van Wendy haar kamer binnenkwamen, terwijl zij met Peter Pan in Neverland was? Hoe zouden zij reageren? Het is toch de nachtmerrie van elke ouder om de kamer van je kind leeg te vinden, terwijl het kind eigenlijk zou moeten slapen? Dat is het uitgangspunt van de prachtige, aangrijpende graphic novel De Overblijvers.
Ik heb dit boek begin dit jaa gekocht, op aanraden van Bjorn van Neat Stuff in Den Bosch. Alleen waren de boeken die ik bij hem gekocht had, op mijn te lezen stapel gekomen en dus nog niet gelezen. Meerdere malen vroeg Bjorn via comments op facebook wanneer ik De Overblijvers nu eindelijk eens ging lezen.
Dus toch maar tijd gemaakt om het boek te lezen…en helemaal terecht dat Bjorn me aanspoorde om het boek te gaan lezen, want het is een prachtig verhaal. Zeer aangrijpend, want je leeft helemaal mee met de ouders. Want in dit verhaal verdwijnt het kind niet één keer, nee, meerdere keren! En de eerste keer wordt alles serieus opgepakt, maar de tweede keer wordt het al anders en wordt er meer gekeken naar de ouders alsof zij iets met hun kind gedaan hebben.
En ondanks dat er blijkbaar een vereniging van lotgenoten is, het gebeurde bij andere ouders ook, blijft het voor de ouders zwaar. En de makers van De Overblijvers, twee Spaanse stripmakers, Josep Busquet (scenario) en Alex Xöul (tekeningen) nemen je als lezer in dit verhaal mee, met wat de ouders meemaken, hoe de politie tegen dit alles aankijkt en hoe de media ermee omgaat, inclusief een ‘Alex Jones’ type, die allerlei complottheorieën de wereld in slingert.
Net zoals in de film Hook Peter Pan volwassen wordt, gebeurd dit natuurlijk ook met het kind uit het verhaal. En dan krijgt het verhaal een dramatische twist, die je echt zal aangrijpen!
Ik snap helemaal dat Bjorn me dit boek aanraadde en ik ben hem er zeer dankbaar voor!
p.s. Net als dat ik de tip voor dit boek kreeg, heb ik een stripvlog erover gemaakt om iedereen te laten weten dat dit boek er is en de moeite waard is en ik hoop dat het jou ook aangrijpt, zodat je zeker een bezoekje brengt aan de stripspeciaalzaak om dit boek te gaan halen en zelf te gaan lezen.
p.p.s. Volgens mij is dit de langste p.s. tot op heden!
